Ľubíkovi

Autor: Eva Dingová | 8.10.2011 o 13:07 | (upravené 8.10.2011 o 16:18) Karma článku: 0,00 | Prečítané:  643x

Vo štvrtok ráno si nám navždy odišiel. Ľubomír Majer-otec,starý otec,prastarý otec, kolega, manžel...a ja ani neviem,čo ešte všetko sa píše na smútočné oznámenie. Pre mňa si bol mojou bútľavou vŕbou, plecom o ktoré som sa mohla kedykoľvek oprieť, učiteľom života a človekom s najväčším srdcom.

Ďakujem Ti za to,že si ma naučil, ako má vyzerať tolerancia ,a že si ma nikdy neodsúdil, aj keď to bolo so mnou ťažké.Ty si bol tým človekom, ktorý stál pri mne a nabíjal ma optimizmom, keď som bola chorá ja.

Pri Tebe som pochopila, že zlý pes sa ešte nenarodil a žiadne dieťa nie je cudzie..

Bol si to Ty, Ľubík,kto zvládol zjesť a prežil moje prvé kulinárske pokusy, kto ma naučil poznať huby a nosil mi ruže, aj keď som nemala sviatok.A práve Ty si ma naučil ako majú vyzerať pravé Vianoce.

A bol si to tiež Ty, kto mi ukázal starostlivosť o Riša keď bol bábätkom, a kto s ním zvládal kúpanie, rastúce zuby a fotil jeho prvé kroky. Ty si ho naučil rozložiť oheň aj v búrke, prespať pod čečinou, viazať uzly a používať sekeru.Ty si ho zasvätil do Tvojej zbierky kníh, klobúkov, nožov, hodiniek, krásnych "Ľubíkových" gýčov a mne si pomohol zvládnuť jeho "teľacie roky".

Ďakujem, že dvere do Tvojho domu a záhrady  boli pre nás vždy otvorené. Bol si tmelom partie, vždy prvým gratulantom k narodeninám a hlavným šéfkuchárom našich guľášov. Naučil si našich chlapov ako sa má správať gentleman a že nielen hardrock,ale aj country má svoje čaro.

Veľká vďaka Ti patrí za to, že si mi ukázal, ako sa tešiť a vážiť si maličkosti. Naučil si nás všetkých, že aj keď máme pocit, že je svet ku nám nespravodlivý a  padá nám na hlavu, máme byť šťastní, lebo vonku svieti slnko a čaká nás pekný deň.

Eva

 

 

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

PLUS

Sviečková demonštrácia: Išli sme do toho ako nevinné deti

Tisícky ľudí stáli so sviečkami na námestí a modlili sa. Polícia ich však surovo zbila a použila vodné delá. Bolo to pred tridsiatimi rokmi.

PLUS

Reportér rakúskej ORF: Prekvapilo ma toľko odvážnych Slovákov

Zahraniční reportéri spomínajú pre SME, čo zažili na Sviečkovej demonštrácii a po nej.

PÍŠE MARTIN HOJSÍK

Sólymos je bezmocný, príroda ani ľudia si to už nemôžu dovoliť

Minister nevyužíva ani nástroje, ktoré má k dispozícii.


Už ste čítali?